Szkoła

• Historia Szkoły w Małem Cichem sięga roku 1922, kiedy - jak czytamy w kronice "pozyskano siłę nauczycielską".
  • Szkołę stanowiły trzy klasy i jedna nauczycielka, lekcje odbywały się w izbie wynajmowanej od gazdów. Uczniowie kończyli edukację po trzech latach.
  • W latach 1946 - 48 wybudowano szkołę z dwiema salami lekcyjnymi i w tymże drewnianym budynku (w następnych latach z czterema salami) uczyły się kolejne roczniki do 1975 roku.
  • W latach sześćdziesiątych szkoła liczyła 51 - 63 uczniów klas I - VII/VIII oraz 3 lub 4 nauczycielki. W tym okresie w ramach współpracy z klubem sportowym SN PTT w Zakopanem uczniowie trenowali narciarstwo biegowe.
  • W 1972 roku rozpoczęto budowę nowego budynku szkolnego, a 19 sierpnia 1975 roku inauguracja roku szkolnego miała miejsce już w nowej szkole.